Karavan Yapımı

Karavan Ön Konsol Klima Montajı

Karavana dönüştüreceğiniz araçta eğer ön konsol kliması yoksa, hangi marka bu tarz araçlara klima üretiyor, nerede montajı yapılır gibi detaylar bu yazımızda...

Karavana dönüştüreceğiniz araçta eğer ön konsol kliması yok ise, yazın yolculuk esnasında gerçekten çok zorluk çekebilirsiniz.

Genelde karavana dönüştüreceğimiz panelvan araçlarda ön konsol kliması bulunmaz araç klimasızdır.

Araçlara sonradan klima eklenmesi genellikle sıkıntılı bir işlemdir, dikkatli yapılması, eğitimli personel tarafından yapılması ve yapan firma tarafından garanti kapsamında olması gerekir.

Garanti dediysek gelin burda yaparız sıkıntı olmaz diyen birileri varsa oradan arkanıza bakmadan uzaklaşın derim ;)

Garanti denince aklınıza şu gelmeli, türkiyenin herhangi bir şehrinde karavanımla gezerken klimanın bozulması durumunda bulunduğun şehirde bir temsilcisi bulunan ve garanti kapsamında o arızayı gideren bir sistem.

Biz karavanda su ısıtma ve ortam ısıtma işlerimizi güvenle emanet ettiğimiz ve çok memnun kaldığımız  Webasto  markasını tercih ettik ön konsol klima olarak.

Webasto markası aynı zamanda Iveco marka araçların orjinal klimasını da üreten marka,

klimalı bir araç aldığınızda da içerisinde bulunan klima tertibatı webasto tarafından üretiliyor Iveco için.

Marka garanti kapsamında yaygın servis ağı bir çok şehirde hizmet veriyor.

Montaj

Siz siparişi verdikten sonra aracınız için gerekli parçalar hazırlanıyor ve size bir tarih veriliyor, o tarihte gidiyorsunuz ve montajını yapıyorlar.

Personel eğitimli nereyi dökmesi gerektiğini ve nereye montajlanacağını iyi biliyor.

Aksi durumları çok gördüm sanayideki bazı ustalar bir yeri yaparken başka bir yere zarar verebiliyorlar. (Burada işinin ehli ustaları hariç tutuyorum)

3-4 saat gibi bir süre içerisinde aracımıza klima montajı yapıldı.

Klimanın ısıtmak için bir aksamı yok sadece soğutma yapıyor, soğutma için de araç içerisindeki konsola bir düğme konuyor ve o düğmeye basarak klimayı açıyor ve diğer ayarları araç içerisinde bulunan havalandırma menüsünden yapabiliyorsunuz, zaten ısıtma kısmı araçlarda gayet iyi olduğu için gerek de yok açıkcası.

Puanlama & Yorumlar
Dünya ile paylaşın

Paylaş