Karavan Yapımı

Karavan İle İlgili Deneyimler

Karavanımızla 3 senedir yollardayız, yazı, kışı, ilkbaharı ve sonbaharı yaşadık.

Karavanımızla 3 senedir yollardayız, yazı, kışı, ilkbaharı ve sonbaharı yaşadık.

Olumlu olumsuz etkileri şu şekilde özetleyebiliriz sanırım.

Bu sayfayı eksiklik gördükçe güncelleyeceğiz...

Keyifli okumalar

Yalıtımımızdan ve ısıtma sistemimizden çok memnunuz iyiki bu şekilde yapmışız. 
Kışın -20 lerde uzun bir süre kaldık hiç üşümedik ısıtıcımızı çok fazla açmadık ama içerisinde sıcacık bir ortamımız oluştu. Nem sorunuda hiç yaşamadık.
Karavanımızın dizaynından çok memnunuz içeride küçük kızımızın rahatça oynayabileceği büyük bir alan oluştu.
Ama keşke onada bir ayrıca bir yatak düşünseydik bunun eksikliğini yaşamaya başladık.
Çamaşır makinamız küçük ve çok zahmetli onun yerine sabit kurutmalı bir makina koysaydık çok daha iyi olurdu. Su depomuz galvaniz ve araç tepesinde, bunun artıları hem araç içerisinde yer kaplamıyor hemde büyük bir depo kullanabiliyorsunuz,
ama sıcaklık -10 ları gördüğünde depomuzdaki su dondu, araç tepesinde olduğu için de suyu doldurması biraz zahmetli, bu sebeple araç içerisine bir şekilde depoyu koyabilseydik daha iyi olurdu diye düşünüyoruz.
Elektrik tesisatımızdan çok memnunuz, çamaşır makinemiz, elektrikli ocağımız, dokunmatik lamba düğmeleri vs. olabildiğince konforlu ve her şeyi çalıştırabiliyoruz.
Bu konudada Aküleri araç içerisine değilde dışarısında bir yere yerleştirseydik aküler için ekstra yer ayırmazdık araç içerisinde.
Su sistemimiz ve sıcak su sistemimizden de çok memnunuz sürekli sıcak suyumuz hazırdı kışın. Kullandığımız hidrafor dan hiç memnun kalmadık (Seaflo) çok fazla gürültülü ve çok çabuk bozuldu 2 adet denedik aynı markanın, sonrasında (Fiamma) ile değiştirdik ondan çok memnun kaldık, sessiz ve güçlü. Tuvaletimizden çok memnunuz ve içimiz rahat, hem atık bırakmıyoruz hem kokusuz hemde ekstradan bir depo vs. gibi sistemlere ihtiyacı yok. Banyomuzu bi 10cm daha geniş yapabilirdik. Arka kapıları kullanırız diye kapatmadık ama çok nadir kullandık onları kapatıp başka bir şeyler ekleyebilirdik belkide. Sürgülü kapı aç-kapa zor onun yerine küçük kapılar daha kullanışlı sanırım. Elektrikli ocağımızdan çok memnunuz, hem tüp derdimiz yok hemde güvenli. Markası Silverline 2 gözlü elektrikli ocak.
Puanlama & Yorumlar
Dünya ile paylaşın

Paylaş